Film Hataları

                                     TÜRK FİLMİ HATALARI

KOMSER ŞEKSPİR

Hapse giren Kadir İnanır nasıl başkomserliğe terfi edebiliyor.

VİZONTELE

Deli Emin, TV'yi gömerken TV'nin üstünde toprak bir tepe oluşuyor. Ancak bir sonraki çekimde TV'nin üstü eski haline dönüyor.

Senaryoya göre film Hakkari'de geçiyor. Ancak filmde kullanılan araçların plakaları 65. Yani filmin çekildiği yer olan Van'ın plaka kodu.

GÜLE GÜLE

Havaalanına giderken Zeki Alasya ile Metin Akpınar konuşuyor. Zeki Alasya, arabanın önünde oturuyor ve Florya Sahil Yolu'nda. Metin Akpınar, arka koltukta ve başka bir yerde.

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Taksici, uyuşturucu hap alıp satan adamın telefonunu Cem Yılmaz'a veriyor. Telefon numarası filmin sponsoru olan Telsim'e ait. Cem Yılmaz, bunu iyice belirtmek için soruyor: "Başı 542 miydi abi?" İyi de uyuşturucu hap satanların Telsim'i tercih etmesi iyi bir şey mi?

SÜT KARDEŞLER

Şaban ve Ramazan dahil gemideki tüm askerler sıraya giriyor. Önden çekimlerde Şaban'ın solunda Ramazan var. Ama Şaban'ı arkadan gördüğümüzde solundaki başka birinin kafası.

BEKÇİLER KRALI

Kemal Sunal bir çöp kamyonunu kullanırken direksiyonunu çıkarıyor ve yan koltuğa atıyor. Ama sonraki görüntülerde direksiyon takılı.

SAKAR ŞAKİR

Kemal Sunal, umumi tuvalet sırasında önündeki adamın şapkasına işiyor ve adam şapkayı kafasına geçirince sırılsıklam oluyor. Hemen Şakir'i kovalamaya başlıyor ancak üzeri kupkuru.

ABUZER KADAYIF

Öğretim görevlisi Ersin Balkan'ın ders anlattığı sınıfın tahtası günler boyunca hiç değişmiyor. Her defasında aynı şeyler yazılı.

FASULYE

Katilin arabası olan Tempra, Reis'in evine gidene kadar çelik jantlı. Ama bundan sonraki olaylarda jantı kapak.

PARÇALANMA

Filmde İstanbul'un dini bir bölgesi olarak nitelenen yerde sabaha karşı ellerinde ateşlerle siyah giyimli bir grup yürüyor. Gittikleri yer ise dergahlarıymış. Bu adamlar İstanbul'un neresinde yaşıyor acaba?

VARYEMEZ

Ragıp Elibol (Kemal Sunal) gece yarısı bir telefon kulübesinden asker arkadaşını arıyor. Ancak asker arkadaşının bulunduğu yerde hava aydınlık.

EŞKIYA

Uğur Yücel, filmde üvey annesinin babası tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Ama filmin sonunda ise "Üvey annem pencereden atlayarak intihar etti" diyor.

KAHPE BİZANS (Tabii bu hatalar bilerek yapılmış)

Müzikle Cem Karaca'nın saz çalışı birbirini tutmuyor.

Filmin başında çadırların kurulacağı yeri belirlemek için Süper Gazi bir ok atıyor, ok gidiyor gidiyor ve 2 metre önlerine düşüyor.

Yetiş Bey, çıplak olarak işini gördükten sonra bir anda giyiniyor.

ÜÇ KAĞITÇI

Kemal Sunal, filmin başında bir minibüse biniyor. Minibüsün önden çekimlerinde arkası dolu. Yandan çekimlerde ise boş.

GARİP

Kaset-çalara bir kaset konulup kapağı kapatılıyor. Kapanır kapanmaz "Play" tuşuna basmadan teyp çalmaya başlıyor.

GENEL HATALAR

Burada yazılacak çok şey var ama hiç fark edilmeyeni araçların geri geri giderken vites değiştirmesi.

Kemal Sunal'ın bazı filmlerinde favorisi uzayıp kısalabiliyor.

Arabanın içinden yapılan çekimlerde ise, eğer o semti tanıyorsanız aynı yerden birkaç kere geçiliyor veya güzergah hiç tutmuyor.

Yine bir Türk Filmi'nde gazinolarda şarkı söyleyen bir bayan hasta ve sürekli doktora gidiyor. Ve bir gün de İstanbul'dan İzmir'e çalışmaya gidiyor ama doktoru ve doktorun muayenesi aynı.

Adamın teki sağ bacağından vuruluyor ama sol bacağı bandajlanıyor.

KLİP HATALARI

LEVENT YÜKSEL Sultanım


Bir sahnede görüntü ters çevrildiği için ahize sol yerine sağa takılıyor.Levent Yüksel'i telefon kulübesinde dinleyen bayan, şarkı eşliğinde dans ediyor. Kulübe dışındakiler de sanki o şarkıyı duyabiliyorlarmış gibi eğleniyor.PRESTİJ SANATÇILARI Kardeşlik Türküsü

Klibin sonunda sanatçılar Türkiye'nin üzerine küçük kareler şeklinde diziliyor. Ancak Mustafa Sandal'ın kafası sürekli oynadığı için bir türlü karenin içinde kalamıyor.

VEGA

Klipte 5-6 kişi TV seyrediyor ama TV'ye giren herhangi bir anten veya video kablosu yok.

YEŞİM SALKIM Selam Aleyküm

Bu klip, "Caminando" isimli yabancı bir klibin aynısı.

İBRAHİM TATLISES Ben de İsterem

Klipte bir kağıda yazılan "Bende İsterem" yazısındaki "de"nin ayrı olması gerekir.

ÇELİK Öyle Bir Geçer Zaman

Klipte ara sıra çıkan "Öyle bir geçer zamanki" yazısında "ki"nin ayrı olması gerekir.

Kulak karıştırmasını bilmeyenler klibin sonlarında Çelik'in arkasında bu işi çok iyi yapan birine bakarak öğrenebilirler.

ÇELİK Yaman Sevda

Sürekli kılık değiştiren bir kız Çelik'in peşinden koşuyor. Ama kız aynı elbiseyle önce Çelik'e görünüyor, sonra o elbiseyi giyiyor.

BARIŞ MANÇO Gülpembe-Mançoloji

Klip'te gösterilen "ney"in çalınışıyla oradaki ritmin hiçbir alakası yok. O görüntü başka bir yerden alınmış.

SERTAB ERENER Zor Kadın

Sertab, köpeği ve notebook'uyla beraber plaja gidiyor ve sevgilisiyle e-mail yollayarak iletişim kuruyor.
1-Notebook herhangi bir telefona bağlı değil. Internet'e nasıl bağlanıyor?
2-Sertab, yazı yazarken notebook ekranını arkadan görebiliyoruz. Ama Sertab'ın el hareketleri yazının akışını tutmuyor. Sertab dururken, ekranda yazı çıkıyor.

İBRAHİM ERKAL Sen Aldırma

İbrahim Erkal bu klipte bir tır şoförünü canlandırıyor. Erkal, tüm klip boyunca direksiyon sallıyor ama tırın yük taşınacak bölümü yok. Yani piyasadaki durgunluk onu da vurmuş ve yük alamamış. O da ne yapsın klibin ilerleyen dakikalarında iki öğrenciyi yoldan alarak servisçiliğe başlıyor.

İSMAİL TÜRÜT Oflu ile Bayburtlu

Köyde biri ölüyor ve imama getiriliyor. İmam ise bunu dereye bırakıyor. Bu sefer aşağıdaki köylüler tabutu imama getiriyor. Fakat aşağıdaki köylüler ile imamın köylüleri aynı. Her iki tabut getirme sahnesinde de aynı çekim kullanılmış.

HAKAN PEKER Bir Efsane

Gelinliğiyle beraber Hakan Peker'le kaçan kız bir evin bahçesinden elbiseler alıyor. Ama ayakkabı almamasına rağmen klibin ilerleyen dakikalarında kahverengi bir ayakkabı ile geziyor.

RAFET EL ROMAN Amerika

Rafet, elektro gitarını klip boyunca herhangi bir elektrik kaynağından faydalanmadan sokaklarda çalıyor.

REKLAM HATALARI

MERİNOS Halı: Reklamın şarkısından bir bölüm: "Türkiye'nin yarısı Merinos" Yani Türkiye'nin yarısı koyun.

ARIA : Yeni GSM operatörü ARIA'nın logosu çalıntı çıktı. Amerika'daki bir bankanın kredi kartı markasıyla ismi ve logosu aynı. Aria ise yaptığı basın açıklamasında bu konuyu geçiştirdi.

Petit DANONE :
Çocuk: "3. sınıftan bir çocuk bana bücür" dedi.
Anne: "Sen bücür değilsin, daha büyüyeceksin"
Not: Bücür değilse niye büyüsün ki...

BURGER KING Whooper: İki atlet yarışın sonuna doğru yaklaşırken, arkadan gelip Burger King'i gören bir seyirci her ikisini de geçiyor. Yarışa yeni başlayan birinin kilometrelerce koşan iki atleti geçmesi normal. Whooper'ın bir önemi yok.

YAPI KREDİ Taksit Kart: Eski etiketi söküp yenisini boydan boya cam olan vitrine yapıştırıyorlar. Sonra kazayla camı kırıyorlar. Ancak vitrinin kırılmasına ve etiketin vitrinde olmasına rağmen neden kapı kırık ve etiket cam kapıya yapışık.


HÜRRİYET SERİ İLANLAR :İki örümcek bir arabaya ağ kurmaya başlıyor. Ancak büyük olanı Hürriyet'e bakarak "Aaa bu araba Hürriyet Seri İlanlarda çıkmış. Buraya ağ kurulmaz" diyor ve arabayı terk ediyorlar. Ancak ilandaki arabanın o olduğunu nasıl anlıyor?

SABAH : SABAH, okuyucularına vereceği Kuran-ı Kerim'in reklamında Arap alfabesini
Eski Yazı" olarak niteliyor.

Maymunkafa Hakkında Sık Sorulan Sorular

DIV/DIV DIV/DIV DIV/DIV DIV/DIV DIV /DIV H5FONT face=Arial, Helvetica, sans-serif color=#000000    EMFONT color=#003333Maymunkafalar hakkında merak edilenleri bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalış...

Maymunkafa Hakkında

FONT size=2    FONT face=Arial, Helvetica, sans-serif  strongFONT color=#000000Maymunkafaların genel özelliklerinden bahsetmek istiyorum.Bu tür aşırı hırçındır ve her akvaryumda rahatlıkla beslenemez.Ben balıkl...

Maymunkafa için ortam nasıl olmalıdır?

P      EMstrongFONT size=2Uzun süredir maymunkafa besleyen birisi olarak deneyim ve gözlemlerimi sizlerle paylaşacağım./FONT/strong/EM/P DIV/DIV   FONT color=#000000 FONT face=Georgia, ...

Güzel Bir Tanganyika Tankı

DIV/DIV DIV /DIV DIV /DIV DIV  A title=İzlemek için tıklayınız... href=http://www.youtube.com/watch?v=DcN6-h09m1g&mode=related&search= target=_blank target=_blankhttp://www.youtube.com/watch?v=DcN6-h09m...

Nesli Tükenen İnsanlar

DIV id=post_message_1395325BFONT size=4*Sigara içmeyen şehirler arası otobüs şoförüBR*Siz istemeden fiş veren küçük esnaf..BR*Arabasının üzerine bavullarını saran AlmancılarBR*Bu kıyafet size yakışmadı diyen tezgahtar,BR*Emniyet kemeri ...

Malawi Gölü (izlemeye değer)

A href=http://www.youtube.com/watch?v=Xfa9iWrXS4U&mode=related&search target=_blank target=_blank DIV /DIV H5Göldeki balıklar mükemmel.../H5 DIV /DIV DIVhttp://www.youtube.com/watch?v=Xfa9iWrXS4U&mode=rel...

Film Hataları

H4FONT face=Arial, Helvetica, sans-serif color=#000000 size=2FONT color=#0000ff size=3EM                         &n...

Maymunkafa besledinizmi?

PIMG height=345 src=http://www.akvaryum.com/Benimsitem/foto/zahir/anket_sonuc1.JPG width=618 border=0 border=0/P...

Akvaryum Hacim Hesaplama Programı

strongFONT face=Arial, Helvetica, sans-serif color=#000000Bu programı kendim yaptım,basit bir program.Zaten henüz programcılık dersinin 3. dersindeyiz:)Daha güzel programlar yapınca paylaşırım.Şimdilik bununla yetininIMG height=17 alt=Approve ...

7 yaş altı konu başlıkları :)

DIVstrong/strong /DIV DIVstrong *CANBEBE SIZDIRIYORRRR BR/strong/DIV DIVstrong*EN SEVDIGINIZ MAMA MARKASI (Anket) BRBR*HATICE SACIMI CEKTI BRBR*SUNNET OLDUM (RESIMLI) (3+) BRBR*KARDESIMI KISKANIYORUM BR...

Artemia üretiminde üçlü periyod yöntemi[bilyap.com.tr sitesinden alıntıdır]

TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width=100% border=0T T TR TDSPAN =subtitle H3A href=http://www.bilyap.com.tr target=_blankFONT color=#ff0000www.bilyap.com.tr/FONT/AFONT color=#ff0000 sitesinden alıntıdır/FONT/...

Maymunkafada Cinsiyet Ayrımı

DIV/DIV  DIVstrongFONT face=Arial, Helvetica, sans-serif color=#000000 size=2        Maalesef Maymunkafalarda ufak boylarda cinsiyet ayrımı yapmak çok zordur.Ancak aynı batın içindeki ufak ve ince...

Brevis İçin Ortam Nasıl Olmalıdır?

DIV /DIV DIVEM    FONT face=Times New Roman, Times, serif size=2Sizlere bu bölümde kendi brevis tankımın nasıl olduğunu anlatacağım,bu sevimli cücelerden yavrular alıyorum.Gerçekden çok güzeller.../FONT/EM/DIV ...

Genç Brevislerim

IMG height=480 src=http://img156.imageshack.us/img156/2641/dsci0002yb1.jpg width=640 border=0 border=0 DIV/DIV DIV/DIV DIV/DIV DIV/DIV DIV /DIV DIV /DIV DIVIMG height=0 src=http://img156.imageshack.u...

Brevis Genel Bilgi

DIV /DIV DIV /DIV DIVFONT color=#00008bstrongFONT size=2Neolamprologus brevis (Salyangoz Cichlidi) BR/FONT/strongBR/FONT P align=leftFONT color=#4169e1FONT size=2strongLatince Adı:/strong Neolamprologu...

Artemia Düzeneği

           strongFONT color=#000000Düzeneğin amacı artemia yumurtalarını açarak canlı artemia elde etmekdir. /FONT/strong UL LIstrongFONT color=#000000Pet şişe seçilmesindeki amaç hu...

Fotoğraflarla Brevis Yavru Alma Aşamaları

PFONT color=#000000strongTARİH : 03.Şubat.2007/strong/FONT/P DIVFONT color=#000000strongEMDişi brevisin karnında şişlik var.Kabuğa daha sık giriyor.Karnında yumurtalar oluşmaya başlıyor.[Fotoğrafda dişinin karnındaki beyazlık ve ...

Brevis Yavrularını Toplama ve Büyütme Aşamaları

DIV/DIV DIV/DIV DIV/DIV              H5        Brevisler doğası itibari ile salyangoz kabuğu içine yumurta döken balık tür...

Akvaryumu Bölmek

P style=MARGIN: 0in 0in 0pt; FONT-FAMILY: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif /P P style=MARGIN: 0in 0in 0pt; FONT-FAMILY: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serifFONT size=2strong/strong/FONT /P P style=MARGIN: 0in 0in 0pt...

Su değişimi için karbon düzeneği

P style=MARGIN: 0in 0in 0pt; FONT-FAMILY: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serifFONT size=2strongProjenin ismi/strongSPAN /SPAN: strongFONT color=#ff0000Su değişimi için karbon düzeneği/FONT/strong/FONT/P P style=MARGIN: 0in ...

İllerimiz Neleri İle Ünlü

H5FONT color=#000000ADANABRPamuk ( Beyaz altın ), Adana Kebabı, Çukurova, Anavarza Kalesi, Misis Antik Kenti, Tekir Yaylası, Yaşar Kemal, Sakıp SabancıBRBRADIYAMANBRNemrut Dağı, Besni Üzümü, Pirin-Gümüşkaya Mağaraları, Kahta ÇayıBRBRA...

Türkiye'deki tatlı su balıkları ve özellikleri

DIV =resimIMG style=HEIGHT: 257px src=http://img.mynet.com/ha/alabalik1.jpg align=left border=0 border=0 /DIV DIV =ziyaretEMFONT size=109.02.2006 Mynet'den alıntıdır./FONT/EM/DIV DIV =baslik2 /DIV DIV =basl...